GENERÁCIA 50+ PREČO SA NAĎALEJ VZDELÁVAŤ? - Bestest

  • Home
  • BLOG
  • GENERÁCIA 50+ PREČO SA NAĎALEJ VZDELÁVAŤ?
18 aug


Máš 50+ a rozmýšľaš prečo sa vzdelávať aj po 50-tke? Vedomosti predstavujú prostriedok realizácie a sú nevyhnutnou súčasťou nášho každodenného života. Štúdium cudzieho jazyka Ti napomôže rozšíriť svoj obzor, uľahčí Ti pohyb v priestore a otvára nové možnosti komunikácie.  Niekto sa učí jazyk preto lebo musí, niekto sa ho učí naopak preto lebo chce. Možno je dychtivý po nových informáciach, možno chce cestovať, cítiť sa sebaistejšie, zlepšiť výsledky svojej práce, skvalitniť si život… Stále nevieš odpovedať  na otázku prečo sa vzdelávať? My ti prinášame odpoveď!

Dokážeš veci, ktoré si predtým nevedel/a

Zlepši si výhliadky v pracovnom a rovnako aj každodennom živote, kedy sa angličtina stáva nevyhnutnou súčasťou. Obetuj čas do vedomostí a vzdelávania, výsledok sa Ti vráti závratnou rýchlosťou. Čím viac vedomostí budeš mať, tým rýchlejšie sa dokážeš realizovať. Veď čo je lepšie ako potešenie z úspešných výsledkov práce, ktoré získaš novými komunikačnými schopnosťami?

Získaš schopnosť myslieť kriticky a argumentovať

V dnešnom svete plnom informácií a technológií sa na nás z každej strany hrnú nové znalosti. Ako rozoznať, ktoré sú pravdivé a ktoré nie? Vďaka vzdelávaniu získaš kritickejší pohľad na svet, na základe ktorého dokážeš odlíšiť pravdivé informácie od tých nepravdivých. Získaš väčší prehľad, ktorý sa nadobudnutím nových vedomostí rozšíri a v neposlednom rade schopnosť argumentácie, ktorá navyše v prípade potreby obháji aj Tvoj vlastný názor.

Viem, že nič neviem

Poznáš výrok od slávneho Sokrata? “Viem, že nič neviem?” Nadobudnutím nových znalostí postupom zistíš koľko toho ešte nevieš. To sa môže stať dobrou motiváciou, ktorá Ťa poženie vpred a donúti vyplniť si časť vedomostných medzier. Tak prečo nezačať práve s angličtinou, ktorá je jedným z najvyužívanejších jazykov vo svete?

Získaš nové zážitky

Znalosťou nového jazyka sa Ti otvorí brána do sveta plná zážitkov a nových ľudí. Angličtina Ti uľahčí cestovanie, spoznávanie miestnej kultúry a národností, ktoré v danej krajine žijú a keďže je svetovým jazykom, dohovoríš sa s ňou takmer všade. Vyraz do sveta bez akéhokoľvek strachu z jazykovej bariéry, ktorá vyplýva z cestovania a spoznaj nielen svet, ale aj seba. Rozhodni sa pre jeden z našich Bestest pobytov, preskúmaj slnečnú Maltu a nauč sa pritom angličtinu v prirodzenom prostredí.

Formuješ si osobnosť

Počas cesty získavania nových vedomostí sa stretneš s rôznymi názormi a postojmi, ktoré sa môžu odlišovať od tých Tvojich a ktoré ťa naučia adaptovať sa aj do odlišného prostredia. Napomôžu ti formovať svoju vlastnú osobnosť a to nie iba po kariérnej, ale predovšetkým po sociálnej stránke a umožnia Ti lepšie a obozretnejšie reagovať na vzniknuté situácie v každodennom živote.

Už vieš prečo sa oplatí vzdelávať? Tak prekroč svoju komfortnú zónu a rozhodni sa pre štúdium angličtiny s Bestest prostredníctvom jazykových pobytov, ktoré prebiehajú na slnečnej Malte. Nauč sa užitočné frázy, ktoré Ti uľahčia každodenné situácie v oblasti cestovania, alebo osobného života a rozvíjaj si svoje komunikačné znalosti v prostredí ostatných študentov Tvojho veku.

Komentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *