Aké bolo Bestest leto 2017? Spoznaj Maltu našimi očami

  • Home
  • BLOG
  • Aké bolo Bestest leto 2017? Spoznaj Maltu našimi očami
18 sep


Čo si predstavuješ pod slovom „leto“? Horúce pláže, piesok pod nohami, teplý vánok vo vlasoch a priezračné more? Pridaj si k tomu kopec zábavy, nové priateľstvá, angličtinu a potulky po slnečnom ostrove Malta a zisti aké bolo leto v podaní Bestestu! Letisková hala s nami – účastníkmi tohtoročného letného jazykového pobytu hlási posledných 20 minút do zatvárania odletových brán. Nasleduje nástup do lietadla a jemné chvenie, ktoré hlási, že dobrodružstvo na slnečnej Malte nás už volá!


AKO TO ZAČALO?

Vôňa Stredozemného mora, prímorských chutí, exotickej zmesi kultúr a história, ktorá dýcha v každom kúte tohto kraja a my už vieme, že sme tu. Sme na Malte! Ubytujeme sa v jednom z miestnych rezortov a naše kroky smerujú na uvítacie stretnutie v medzinárodnej jazykovej škole. Míňame nové tváre z najrôznejších kútov sveta, ktoré nás vítajú úsmevom a milým pozdravom. Spoznávame kvalifikovaných lektorov, ktorí nás v nasledujúcich dňoch budú sprevádzať angličtinou. Oboznamujeme sa s mimoškolskými aktivitami, ktoré sú súčasťou pobytu a s nadšením sa púšťame do ďalšieho dňa.

  

ANGLIČTINA A NIEČO VIAC

Kažodenné lekcie angličtiny v popoludňajších hodinách sú sprevádzané interaktívnou formou vzdelávania. Zapájame sa do tém z každodenných oblastí a vedieme konverzácie s ostatnými účastníkmi, pričom na chodbách počuť vravy v rôznych jazykoch sveta. Španielčina, francúzština, nemčina, maďarčina a medzi nimi aj naša slovenčina. Šíria sa miestnosťami školy v rytmických vlnách a našou spoločnou rečou sa stáva angličtina – jazyk, ktorý si našiel domov aj na tomto slnečnom ostrove. Nadvezujeme medzinárodné priateľstvá, ktoré možno (veď predsa ktovie) sa stanú trvácne, vzácne a možno raz vďaka nim navštívime ďaľší kus sveta.


S plnou hlavou angličtiny a s novými vedomosťami sa púšťame spoznávať uličky Malty a jej kontrastné chute. Nadobudnuté znalosti využívame v praxi, veď tu predsa každý hovorí po anglicky. Návštevy pamiatok striedajú slnečné pláže, večerné prechádzky mestom, plavby loďou a objavovanie miestnych krás a výhľadov.

MIMOŠKOLSKÉ AKTIVITY

VALLETTA – ako hlavné mesto Malty je neodmysliteľnou zastávkou, ktorej návštevu absolvujeme hneď v prvých dňoch pobytu. Mesto patrí pod krídla kultúrneho dedičstva UNESCO a okrem pieskovcových stavieb ponúka aj rušné uličky s pouličnými stánkami, obchodmi a prekrikujúcimi sa obchodníkmi. Jedna katedrála strieda druhú, pričom mesto sa pýši nejedným múzeom, palácom a knižnicou. Hovorí sa, že Malta je kultúrnou križovatkou národov, no Valletta predstavuje typický obraz tejto krajiny. Autentická atmosféra nás prenáša naspäť do rytierskych čias, kedy sa budovy a pozostatky miestnej pevnosti pýšili v plnej kráse. Strácame sa v jej uličkách a zachytávame čaro každého okamihu.

  

MDINA – niekdajšie hlavné mesto ostrova predstavuje krásku s nestarnúcim šarmom a jedno z najnavštevovanejších miest samotnej Malty. Práve preto sme návštevu „Tichého“ mesta nemohli vynechať ani my. 4000 rokov histórie, ktoré dýchajú z každého kúta tohto miesta sú pevne chránené a skryté za múrmi mesta.

COMINO –  ostrov, ktorý leží iba 8 km od samotnej Malty sme navštívili trajektom, pričom vietor vo vlasoch a vôňa slaného mora nás sprevádzala celú cestu. Najväčšou odmenou pre nás však bol pohľad na priezračné more a jemné vlny, ktoré sa ligotali na hladine v sprievode slnečných lúčov. Chytáme bronz na jednej z miestnych pláží a tváre vystavujeme hrejivému slnku. Pláž je okrem nás plná ďalších návštevníkov, rodín s deťmi, či mladých ľudí, s ktorými sa veselo dávame do reči a precvičujeme si svoju angličtinu priamo v praxi.

 

Dni strávené v jazykovej škole doplnené rôznymi aktivitami striedajú večerné prechádzky Maltou, ktorá sa vystavuje v žiare pouličných svetiel a reflektorov. Ochutnávame miestnu prímorskú kuchyňu, občas si dáme zmrzlinu – veď tá k letu predsa patrí a zisťujeme, že naše dni na Malte ubiehajú bleskovou rýchlosťou. Zahráme si bowling, okúpeme sa v bazéne, možno vyskúšame paintball, alebo safari.  Zúčastníme sa študentskej párty, ktorá prebieha v medzinárodnom duchu. Spoznávame už nám známe tváre a započúvame sa do hudby v sprievode tanca a dobrých ľudí.

  

Ani sa nenazdáme a naše slnečné prázdniny už skončili. Jazykový pobyt plný zábavy, spoznávania, nových priateľstiev a angličtiny nás vytrhol z každodenného života a naučil odbúrať jazykové bariéry, či strach z využitia cudzieho jazyka. S ťažkým srdcom sa lúčime s Maltou, ale vieme, že ju čoskoro navštívime zas.
 

Ak si chceš prečítať všetky recenzie našich účastníkov Bestest pobytu klikni SEM

Komentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *