MALTA A 7 MIEST, KTORÉ ZARUČENE MUSÍŠ VIDIEŤ

  • Home
  • BLOG
  • MALTA A 7 MIEST, KTORÉ ZARUČENE MUSÍŠ VIDIEŤ
11 dec


7000 rokov histórie, ostrovné scenérie, pieskovcové stavby, farbami hýriace prístavy, či stredomorský blues. Aj takto chutí Malta, ktorá je jedným veľkým javiskom, sledujúcim kroky sv. Pavla, či do strieborna odetých rytierov. Ktoré miesta navštíviť a čo rozhodne nevynechať?

NAVŠTÍV „MESTO TICHA“ – MDINU

Kde bolo tam bolo, ďaleko na kopci, na severe ostrova stojí niekdajšie hlavné mesto Mdina. Dávne útočisko najbohatších ľudí Stredomoria predstavuje krásku s nestarnúcim šarmom a jedno z najnavštevovanejších miest samotnej Malty.

MODRÁ LAGÚNA – NÁJDI KÚSOK RAJA

Zátoka s plytkou azúrovou vodou je dokonalým obrazom maltského raja. Priehľadná voda odrážajúca slnečné lúče poskytuje pohľad na podmorské dno s bielym pieskom a je tak ideálna na šnorchlovanie, alebo potápanie v horúcich letných dňoch. Pýtaš sa kde ju nájdeš? Medzi ostrovom Comino a Cominotto.

PREJDI SA PO HLAVNOM MESTE – VALLETTA

Vďaka svojej veľkosti ho hravo preskúmaš aj po svojom a okúsiš tak ruch miestnych ulíc plných barokovej architektúry a domov s farebnými balkónmi. Spolu so svojim prístavom je typickým obrazom maltskej kultúry a tradícií, ktoré sa rokmi sformovali do dnešnej podoby. Nasmeruj svoje kroky do jedného z miestnych múzeí, katedrál, či knižníc a za ich dverami objav pár storočí staré predmety.

PO STOPÁCH HISTÓRIE – „THE THREE CITIES“

Ponor sa do autentického života Malty, miestneho námorníctva a navštív tri miesta, ktoré sú kolískou maltskej histórie. Vittoriosa, Senglea a Cospicua v minulosti poskytli bezpečie takmer každému, kto sa usadil na tunajších ostrovoch a predstavovali hlavný vstupný bod na Maltu od čias starých Grékov. Strať sa v spletitých uličkách týchto miest a pri troche šťastia zažiješ aj jeden z energiou pulzujúcich festivalov, ktoré sa tu konajú celý rok.

GOZO – OSTROV LÁSKY

Jeden z ostrovov maltského súostrovia je plný osamelých zákutí, ktoré čakajú na objavenie v tieni zaľúbencov. Pre svoju atmosféru má povesť ostrova lásky, kde skalnaté útesy míňajú veľkolepé kostoly. O ostrove koluje grécky mýtus, že je miestom kde žila nymfa Kalypsó a 7 rokov zdržiavala Odyssea pri jeho návrate do milovanej Itaky.  V nočných hodinách sa ostrov ponorí do svetiel a tak ako Kalypsó lákala Odyssea, ostrov láka dychtivých návštevníkov.

ST. JULIANS

Láka Ťa nočný život a večerné potulky vo svetle pouličných lámp? St. Julians je miesto, ktoré Ťa zaručene nesklame! Veľké skaly lemujú pobrežie, na ktorých sa s hukotom lámu vlny Stredozemného mora. Rušné reštaurácie ponúkajú lahodné víno, ktoré v spojení s prímorskými chuťami miestnej kuchyne uľahodia každému milovníkovi jedla a z klubov lemujúcich ulice počuť hudbu a zvuky tanca. Okrem toho tu môžeš zablúdiť k najvyššej budove Malty, alebo Pamätníku lásky.

POPEYE VILLAGE – NÁVRAT DO DETSKÝCH ČIAS

Aj Ty určite poznáš legendárneho Pepka námorníka, ktorý celým svojim srdcom miluje špenát. Jeho mestečko plné farebných a zakrivených domčekov stojí práve na slnečnej Malte, kde slúžilo ako kulisa k hranému filmu. Postavené bolo v roku 1980 a odvtedy láka zvedavé pohľady návštevníkov z celého sveta. Každý jeden domček je jedinečný a za svojimi dverami skrýva hravé atrakcie hádam pre každú vekovú kategóriu. Veď v každom z nás drieme kúsok dieťaťa a občas sa radi prenesieme do rozprávkového sveta.

Komentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *