Tam, kde láska visí vo vzduchu: Najromantickejšie miesta na Malte

  • Home
  • BLOG
  • Tam, kde láska visí vo vzduchu: Najromantickejšie miesta na Malte
13 feb


Del Borgo – za pohárom  červeného vína

Del Borgo sa ako jeden z vínnych barov na Malte nachádza v srdci historického mesta Birgu. Interiér si zachoval prvky, vďaka ktorým sa návštevníci okamžite ocitajú v minulom storočí. Miestne špeciality maltskej kuchyne ľahko opantajú zmysly a stredoveká pivnica je rajom pre milovníkov vína. Vo svojom vlastnom remeselnom kútiku ponúka exkluzívny olivový olej, jemné čokolády, či cigary. Nie nadarmo je predsa Del Borgo, vychýreným miestnym romantikom.

Najromantickejšie miesta na MaltePhoto: Del Borgo Malta

San Anton Gardens – v kvetinovom opojení

Našťastie všetkých beznádejných botanikov, či romantikov, tento v minulosti súkromný záhradný komplex od rok 1882 otvoril dvere verejnosti. Miestne stromy by dokázali vyrozprávať príbehy, ktoré sa odohrali viac ako 300 rokov dozadu. Tak si predstav prechádzku ruka v ruke v doprovode pávov, labutí, či ojedinelých druhov orchideí.  

San Anton Garden Malta - najromantickejšie miesta MaltyPhoto: My Malta Guide

Manoel Theatre – ozdobná architektonická krása

Medzi najromantickejšie miesta na Malte patrí rozhodne aj miestne divadlo, ktoré je dômyselným skvostom architektúry. Divadlo Manoel sa považuje medzi tretie najstaršie fungujúce divadlo v Európe. Je domovom filharmonického orchestra a množstva kultúrnych podujatí. Jeho prezdobený strop, či balkóny predstavujú pastvu pre oči, čo znásobuje pôžitok zo sledovania dejstva niektorej z hier.

Capo Crudo – najromantickejšie miesta na Malte s gurmánskym zážitkom

Niekoľko metrov od Stredozemného mora, za hradbami hlavného mesta (Valletta) sa nachádza reštaurácia. Tá víta lákavým kúzlom gastronómie. Kuchyňa si zakladá na čerstvosti, kvalite, aj prísnom výbere šéfkuchára. Večerná Valletta je romantika sama o sebe, no Capo Crudo sa drží príslovia, ktoré hovorí,  že láska ide cez žalúdok.

Capo Crudo - reštaurácia na MaltePhoto: Capo Crudo

Dingli Cliff – dotyk slnka na tvári

Terasovité polia, otvorené more, majestátne výhľady. Útes Dingli predstavuje najvyšší bod na Malte, ktorý ponúka možnosť sledovať farbami hýriaci západ slnka. Na jeho okraji sa nachádza malá kaplnka. Jeho dĺžka siaha za dedinu Dingli, vďaka čomu ponúka možnosť dlhých prechádzok  s dotykom slnka na tvári.

Dingli Cliff
Photo: Getaways Malta

Zaži tieto miesta na vlastné oči. Vyber si jeden z našich jazykových pobytov, skupinových pobytov, či jazykových certifikátov.

Komentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *