VALLETTA – HLAVNÉ MESTO MALTY A SPOZNÁVANIE PERLY STREDOMORIA

  • Home
  • BLOG
  • VALLETTA – HLAVNÉ MESTO MALTY A SPOZNÁVANIE PERLY STREDOMORIA
05 mar
Valletta - hlavné mesto Malty


Naše kroky skúmajú Maltu už nejeden rok a ani po toľkých návštevách nás neprestáva udivovať. Čo Ti napadne pri pomyslení na toto slnkom zaliate súostrovie Stredomoria? More, pláže, história? V spletitom prúde myšlienok o všetkých krásach tohto miesta sa nám vždy vynorí Valletta – hlavné mesto Malty a historické srdce tejto časti sveta. Prejdi sa s nami po jej uličkách a prenes sa do všetkých zaujímavých kútov, ktoré ponúka a zaži s nami jedinečnú dovolenku na Malte.

Valletta - hlavné mesto Malty

Spoznávanie Valletty – hlavného mesta Malty ako súčasť mimoškolských aktivít jazykových pobytov

Hovorí sa, že čo je malé, to je pekné a o Vallette to platí dvojnásobne. Po kurzoch angličtiny, jazykových certifikátoch a skupinových pobytoch nás spolu s členmi “Bestest” tímu priláka viac ako 500 ročná história a autentická atmosféra. Dlhé uličky, pieskovcové stavby, pouličný remeselníci, či stopy významných osobností zapísaných do bohatej histórie mesta. Z farebných drevených balkónov sa nesie hluk a ako kedysi spisovateľ W. Scott poznamenal, “toto mesto je jeden sen”.

Jazykové pobyty - spoznávanie Valletty

Valletta – súčasť svetového dedičstva UNESCO

Písal sa rok 1980, kedy hlavné mesto Malty, ktorého názov získalo od rytierskeho majstra, prevzalo pod svoje krídla UNESCO. Dlhé ulice ako Republic
Street, alebo Merchants Street naberajú každým rokom na popularite a my sa radi strácame v spletitých uličkách obchodíkov, pouličných stánkov a jedinečných pamiatok. Barokové katedrály striedajú budovy poznačené zubom času a bombardovaním počas druhej svetovej vojny, pričom jeden z najznámejších kostolov je Katedrála sv. Jána. Tá za svojimi dverami a 369 mramorovými doskami ukrýva pozostatky rytierov a kresby svetoznámeho Caravagia.
Mesto neobíde ani všetkých knihomoľov a už vôbec nie milovníkov umenia. Neďaleko knižnice z 18. storočia sa tiahne palác Grand Master’s Palace, ktorého minulosť dnes dopĺňa sídlo parlamentu a samotného prezidenta Malty – perly Stredomoria.

Valletta - zaujímavosti Malta

Valletta však nie je iba mestská “džungla” pieskovcových domov a okrem množstva múzeí a pamiatok je aj plná kopcov, záhrad a neuveriteľných výhľadov. Chceš nazrieť za oponu a vedieť aké to kedysi bolo za čias dávnych rytierov? Stačí sa posadiť v záhradách Barrakka a predstaviť si ako sa hrdo prechádzajú cestičkami v tieni stromov. Z hornej časti záhrad – Upper pritom zažiješ pohľad na Grand Harbour, ktorý predstavuje najväčší prístav v Európe. A ak si fanúšikom seriálu Game of Thrones, prehliadku si o to viac užiješ. Dlaždené uličky mesta a Veľkého prístavu vytvárali kulisu v niektorých scénach Královho prístavišta. Okrem toho sa táto časť mesta objavila aj vo filme Gladiátor, alebo po novom aj v Assassin’s Creed.
Pohojdávajúce sa loďky dhajsa – jeden zo symbolov Malty, slúžiace k presunu námorníkov z veľkých lodí na pevniny zaručene neuniknú žiadnemu zvedavému oku. Dnes rúčné veslovanie vystriedalo poháňanie motorom a vytvárajú jedno zo spojení Valletty s Three Cities na východnom pobreží Grand Harbour.

Grand Harbour - Valletta

Miesta, ktoré musíš vidieť a zaujímavosti vo Vallette

Valletta je plná miest, ktoré sa počas návštevy Malty zaručene oplatí vidieť. Počas anglických jazykových pobytov si môžeš vybrať z množstva mimoškolských aktivít a okrem Valletty zažiť aj ďalších top 7 miest. Aké sú však naše odporúčania a obľubené zastávky počas cestovania po Vallette?
– Občas je dobré nechať sa unášať prúdom a bezmyšlienkovito objavovať zašité uličky plné suvenírov, pokrikujúcich predajcov a miestnych chutí.
Katedrála sv. Jána – St. John’s Cathedral – umenie, architektúra a dejiny rytierov na jednom mieste.
Velmajsterský palác – Grand Master’s Palace – okrem iného sa tu 3x denne premieta dokument o živote a histórii Malty.
Záhrady Barrakka a prístav Grand Harbour – prejdi sa po stopách rytierov a filmových kulís.
Národná knižnica – stihneš si prelistovať viac ako 300 000 zväzkov kníh?

Angličtina na Malte - mimoškolské aktivity

Chceš zažiť all inclusive dovolenku na Malte, prejsť zaujímavé miesta a naučiť sa pritom angličtinu? Vyber si jeden z našich jazykových pobytov, skupinových pobytov, alebo jazykových certifikátov pod vedením kvalifikovaných lektorov.

Komentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *